Nepalese film Pooja, Sir wint Hivos Free to be Me Award
Hivos reikt voor de achtste keer op rij de Hivos Free to be Me Award uit tijdens de Roze Filmdagen. Dit jaar is de winnende film Pooja, Sir van Deepak Rauniya uit Nepal.
In dit bijzondere misdaad-drama volgen we queer detective Pooja, die te midden van etnische spanningen en politieke onrust in Nepal een gevoelige kidnapping onderzoekt. Pooja wordt geconfronteerd met systematische ongelijkheid en vooroordelen en worstelt tegelijkertijd met het verbergen van diens identiteit in een maatschappij waar geen ruimte is voor queer-zijn.
Michel Farkas, directeur Hivos: “Pooja, Sir is de zeer terechte winnaar van de Hivos Free to be Me Award. Filmmaker Deepak Rauniya brengt op indrukwekkende wijze zowel de sociaal-politieke onrust in Nepal als Pooja’s persoonlijke uitdagingen in een patriarchale samenleving in beeld en houdt de kijker in spanning tot het einde.”
Hivos Free to be Me Award
Met de Hivos Free to be Me Award geven we een podium aan verhalen uit landen waar LHBTIQ+ personen niet veilig zichzelf kunnen zijn. De prijs geeft de filmmaker en diens werk extra erkenning. Eerdere winnaars waren ASOG (2024, de Filipijnen), Valentina (2021, Brazilië) en Rafiki (2019, Kenia).
De speciale award-voorstelling is op vrijdag 28 maart om 18.30 uur in het Ketelhuis in Amsterdam. Regisseur Deepak Rauniyar is aanwezig voor een Q&A en zal de Hivos Free to be Me Award persoonlijk in ontvangst nemen. Wil je erbij zijn? Koop je kaartje via de website van Het Ketelhuis.
Roze Filmdagen
Van 19 tot en met 30 maart staat filmhuis Het Ketelhuis in Amsterdam in het teken van de Roze Filmdagen. Tijdens deze 28e editie van het LHBTIQ+ filmfestival worden bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires uit alle hoeken van de wereld vertoond.
Als partner van het festival deelt Hivos de missie om diversiteit zichtbaar en bespreekbaar te maken. Michel Farkas: “We willen eraan bijdragen dat queer verhalen uit alle delen van de wereld het grote scherm vinden en een breder publiek bereiken. Daarom zijn we trots om voor de 8e keer de Hivos Free to be Me Award uit te reiken.”